تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی

به‌طور خلاصه بازاریابی پیامکی یعنی جذب و نگه‌داشتن مشتری‌ها از طریق پیامک  ؟

کسب و کارها همیشه به دنبال راهی برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان فعلی و بالقوه خود هستند؛ روشی که از نتایج خوب آن مطمئن باشند و به سادگی بتوانند آن را مدیریت کنند. چه روشی بهتر و در دسترس‌تر از تبلیغات پیامکی وقتی که همه در طول شبانه روز گوشی موبایل از دستشان نمی‌افتد و هر لحظه همراهشان است؟

بر اساس تحقیقات انجام‌شده در دنیا حدود 93% از بزرگ‌سالان از یک دستگاه تلفن همراه استفاده می‌کنند و 72% از آنها نیز به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند. به‌طور میانگین مردم 2 ساعت و 51 دقیقه از وقت روزانه خود را در موبایلشان می‌گذارنند. این میانگین وقت گذراندندن در گوشی موبایل است در حالی که بعضی از ما هر چند دقیقه گوشی خود را چک می‌کنیم تا خدای نکرده نوتیفیکیشن جدیدی نیامده باشد و ما ندیده باشیم 🙂

حالا بنطرتان پیامک‌ها از دید افراد پنهان می‌مانند؟

تا اینجا همه‌چیز خوب پیش می‌رود تا…

عده‌ای از کسب و کارها که نمی‌دانند چطور از این روش استفاده کنند به علت هزینه پایین کاربران تلفن همراه را زیر تبلیغات پیامکی خود بمباران می‌کنند.

همین ارسال‌های بی‌ربط و بی اجازه باعث شد تا مخاطبان ایرانی نسبت به تبلیغات پیامکی واکنش منفی داشته باشند و به محض مشاهده یک پیامک‌ تبلیغاتی در اینباکس موبایل خود به سرعت آن را حذف کنند. همچنین، بسیاری از کاربران به دلیل همین موضوع از اپراتور تلفن همراه خود خواستند که شماره آن‌ها را در لیست سیاه پیامک‌های تبلیغاتی قرار دهد تا دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نکنند.