دیجیتال مارکتینگ به سبک حرفه ای | مستر وب سئو

آموزش سئو برای مبتدیان – نحوه عملکرد موتور های جستجو

آموزش سئو برای مبتدیان

در این درس سئو برای مبتدیان، نحوه عملکرد موتورهای جستجو را توضیح می دهیم و مفاهیم خزیدن گوگل، فهرست صفحه در گوگل و رتبه بندی موتورهای جستجو را معرفی می کنیم.

اگر با اصول سئو آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

آموزش سئو برای مبتدیان: اصول سئو

سئو برای مبتدیان

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو، منشی تلفنی هستند. هدف آنها کشف، درک و مرتب کردن اطلاعات سایت های آنلاین است تا مرتبط ترین نتایج را در پاسخ به درخواست کاربر ارائه دهند.

مطالب شما قبل از اینکه در نتایج نمایش داده شده گنجانده شود باید در دسترس موتور جستجو باشد. این شاید مهمترین بخش از پازل SEO باشد: اگر موتور جستجو نتواند شما را کشف کند، در صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر نخواهید شد.

برای همین بهترین کار برای در دسترس بودن در موتور های جستجو – ثبت نام در کنسول گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری است – مثلا بینک – یاندکس و ..

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو سه هدف اصلی را انجام می دهند:

خزیدن در سایت :

خزیدن فرآیندی است که از طریق آن یک موتور جستجو تعدادی ربات معروف به خزنده یا عنکبوت را برای کشف مطالب تازه و به روز ارسال می کند. این محتوا ممکن است یک صفحه وب، یک تصویر، یک ویدیو، یک PDF و غیره باشد، اما به این ترتیب با بررسی پیوندها کشف می شود.

در این حالت موتور جستجو محتوای اینترنت را ارزیابی می کند و به دنبال کد یا محتوای هر URL کشف شده می گردد.

در این استراتژی، ربات‌ها تعداد کمی از سایت‌های آنلاین را پیدا می‌کنند، سپس پیوندهای موجود در این صفحات را دنبال می‌کنند تا URLهای اضافی را پیدا کنند. با پیمودن این دنباله از پیوندها، این خزنده ها ممکن است اطلاعات جدیدی را کشف کرده و به فهرست خود اضافه کنند. این فهرست ها مخزن عظیمی از URLهای یافت شده هستند. تا زمانی که جستجوگر به دنبال اطلاعاتی است که با محتوای URL مطابقت داشته باشد، موتور جستجو URL را بدست می آورد و نشان می دهد.

ایندکس کردن :

چه چیزی توسط یک موتور جستجو خزیده می شود؟

در این مرحله موتور جستجو محتوای کشف شده در مرحله خزیدن را ذخیره و سازماندهی می کند. هنگامی که یک صفحه ایندکس شد، ممکن است در پاسخ به سؤالات کاربر نشان داده شود.

شاخص یک موتور جستجو چیست؟

موتورهای جستجو اطلاعات را پردازش کرده و در یک فهرست ذخیره می کنند، که یک پایگاه داده عظیم از همه چیزهایی است که آنها کشف کرده اند، و این محتوا برای پاسخ به سؤالات کاربران از کیفیت کافی برخوردار است.

رتبه بندی :موقعیت موتور جستجو

هنگامی که یک کاربر جستجویی انجام می دهد، موتور جستجو فهرست خود را تجزیه و تحلیل می کند تا مرتبط ترین اطلاعات را شناسایی کند و سپس محتوایی را که به احتمال زیاد پاسخ سؤال کاربر را ارائه می دهد رتبه بندی می کند.

این مرتب‌سازی نتایج جستجو بر اساس ارتباط موضوعی آنها به عنوان “رتبه‌بندی” نامیده می‌شود. به طور کلی، هر چه یک وب‌سایت رتبه‌بندی بالاتری داشته باشد، موتور جستجو مطالب آن را مرتبط‌تر با درخواست کاربر می‌داند.

می‌توانید از دسترسی خزنده‌های موتورهای جستجو به تمام یا بخشی از وب‌سایت خود جلوگیری کنید یا به موتور جستجو هدایت کنید تا صفحات خاصی را فهرست نکند. ممکن است دلایلی برای عدم تمایل موتورهای جستجو به خزیدن سایت شما داشته باشید، اما اگر می خواهید مطالب شما برای موتورهای جستجو قابل مشاهده باشد، باید اطمینان حاصل کنید که خزنده های موتورهای جستجو می توانند به محتوای شما دسترسی داشته باشند و آن را فهرست کنند. در غیر این صورت، موتور جستجو قادر به دیدن مطالب شما نخواهد بود.

در پایان این بخش، شما قادر خواهید بود با موتور جستجو به جای مخالف آن کار کنید.

در سئو، همه موتورهای جستجو یکسان ساخته نمی شوند.

بسیاری از تازه واردان از اهمیت موتورهای جستجو بی اطلاع هستند. بهینه سازی برای بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو چقدر مهم است؟

با وجود اینکه بیش از 30 موتور جستجوی اصلی وجود دارد، صنعت سئو بیشتر درگیر گوگل است. چرا؟

ساده ترین و کوتاه ترین پاسخ این است که گوگل بیشترین سهم را از جستجوهای کاربران دریافت کرده است. اگر تصاویر گوگل، نقشه های گوگل و یوتیوب (که متعلق به گوگل است) را نیز اضافه کنیم، ممکن است به این نتیجه برسیم که بیش از 90 درصد سوالات کاربران در گوگل انجام می شود که تقریبا 20 برابر ترافیک جستجوی ترکیبی یاهو و بینگ است.

بحث در مورد عملکرد موتور جستجو احتمالاً علاقه شما را به سئو برانگیخته است. آموزش سئوی خود را با خواندن مقالاتی در مورد خزیدن وب و نمایه سازی وب سایت ادامه دهید.

آموزش سئو برای تازه کارها: عنکبوت وب

آموزش سئو برای تازه کارها:

این مقالات آموزش سئو برای مبتدیان اساساً راهنمایی هستند که مهارت های سئوی شما را گسترش می دهند و ما به کمک شما نیاز داریم. اگر وقت بگذارید و نظرات خود را در این زمینه بیان کنید، برای ما یک امتیاز فوق العاده خواهد بود.

نحوه افزایش رتبه صفحات در گوگل

اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب دیگر

آموزش سئو

آموزش سئو برای مبتدیان – نحوه عملکرد موتور های جستجو

در این آموزش سئو مبتدی، به معرفی نحوه عملکرد موتورهای جستجو می پردازیم و مفاهیم کراول گوگل، ایندکس صفحات در گوگل و مفهوم رتبه بندی در موتور جستجو را برای شما عزیزان مطرح میکنیم. پیشنهاد میکنیم در صورتی که با مفاهیم سئو سایت آشنایی ندارید، حتما این مقالات را بخوانید: آموزش سئو برای مبتدیان – …

سئو خارجی چیست
سئو سایت

سئو خارجی چیست

منظور از سئو خارجی چیست و چرا مهم‌ترین نوع سئو است. تولیدکنندگان محتوا که محتوای سایت را توسعه می دهد، هیچ شناختی از سئو ندارد