سئو چیست؟ بهینه سازی موتور جستجو

هر وقت SEO را ذکر می کنم ، مردم همیشه می پرسند سئو چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است.

بهینه سازی موتور جستجو یعنی فرآیندی که باعث بهینه سازی صفحه فرود(صفحه اصلی) یا وب سایت شما برای موتور جستجوی Google می شود.

موتور جستجوی گوگل از چندین الگوریتم برای جستجوی موارد مختلف به منظور فهرست کردن وب سایت ها بر اساس کلمات کلیدی که کابران جستجو میکنند ، استفاده می کند. کلمات کلیدی همان چیزی است که کاربر در هنگام جستجوی محصول یا خدمات به موتور جستجوی گوگل وارد می شود.

به عنوان مثال ، اگر یک کاربر به دنبال بهترین شرکت طراحی سایت در ایران ، تهران بود ، کلمه “بهترین شرکت طراحی سایت در ایران ” را در موتور جستجو تایپ می کند و به نتایجی میرسد که گوگل احساس می کند نیازهای شما را برآورده می کند.

بهینه سازی سایت برای سئو به سادگی یعنی اینکه یک وب سایت شخص یا تجاری را بهینه میکنیم  تا  در بهترین نتیجه ممکن برای مجموعه خاصی از کلمات کلیدی به صفحه اول برسد.

چگونه شرکت های سئو  کلمات کلیدی مناسب برای یک تجارت خاص را پیدا می کنند؟

آنها با استفاده از ابزار های کلمات کلیدی Google ، کلمات کلیدی مناسب را پیدا می کنند. ابزارهای کلمات کلیدی به شما امکان می دهد مجموعه ای از کلمات کلیدی یا عبارات را تایپ کنید و این ابزار به شما می گوید هر ماه چند بار این کلمات کلیدی یا عبارات در موتور جستجو تایپ می شوند.

شما می توانید انواع مختلفی از کلمات کلیدی را تایپ کنید و از طریق این ابزار کلمات کلیدی یا عباراتی مشابه آنچه را که در آن وارد می کنید ایجاد کنید. این بهترین روش برای یافتن کلمات کلیدی است. البته این ابزار هم نسخه رایگان دارد و هم نسخه پولی

الگوریتم گوگل به دنبال چیست؟

اصلی ترین مواردی که گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت شما به دنبال آن است ، عناوین ، تراکم کلمات کلیدی و لینک های برگشتی است.  وب سایت شما باید کلمات کلیدی مورد جستجو را در خود داشته باشد.

بیایید بگوییم که یک شرکت بهینه سازی موتور جستجو می خواهد اصطلاح “بهترین شرکت SEO” را کسب کند ، عنوان صفحه وب یا پستی که بهینه شده است باید با آن کلمات کلیدی شروع شود. مانند مثال بالا ، “بهترین شرکت SEO در تهران”.

مرحله بعدی اجرای آن دسته از کلمات کلیدی درون محتوا یا متن صفحه وب یا پست خواهد بود. چگالی کلمه کلیدی ، به این معنی که چند بار این کلمه کلیدی در متن بیان شده است ، معمولاً باید حدود 2-4 درصد باشد تا گوگل متوجه شود که مرتبط است.

چند بار یا بیش از حد تعداد کلمات کلیدی را اضافه نکنید زیرا Google شما را به عنوان هرزنامه یا به اندازه کافی مرتبط نمی بیند.

پیوندهای برگشتی به سادگی پیوندهایی از سایتهای دیگر هستند که مربوط به شغل شما هستند. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که ما می خواهیم یک پست وبلاگ در مورد سئو ایجاد کنیم زیرا ما در تلاش هستیم تا یک لینک برگشت به وب سایت سئو ایجاد کنیم.

ما می خواهیم یک پست وبلاگ ایجاد کنیم که کلمات کلیدی مربوط به SEO را در آن داشته باشد و پیوند وب سایت را که می خواهیم برای ایجاد لینک برگشت در متن آن پست وبلاگ قرار دهیم ، قرار خواهیم داد.به زبان ساده همان بک لینک سازی است.

سپس گوگل آن پست وبلاگ را می خواند و می فهمید پستی که شما ایجاد کرده اید مربوط به وب سایت است و هر دو کلمات کلیدی مشابه در آنها وجود دارند. اکنون ، شما فقط می توانید از هر وب سایت یک پیوند برقرار کنید ، باید یک سایت با کیفیت بالا پیدا کنید و این سخت ترین قسمت است. هر سایت به شما امکان نمی دهد پیوندهایی را ایجاد کنید که به سایت های دیگر اشاره می کنند. اگر می خواهید در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید ، نحوه ایجاد بک لینک را تحقیق کنید.

SEO به سادگی راهی برای اتصال جستجوگران به محصولات یا خدماتی است که به دنبال آن هستید. اگر بتوانید عناوین ، کلمات کلیدی و لینکهای برگشتی خود را که مربوط به جستجوی کاربر است ، بسازید ، در موتور جستجوی گوگل رتبه بالایی پیدا خواهید کرد و افراد می توانند وقتی که به دنبال محصول یا خدمات خاصی هستند ، شما را پیدا کنند. .

اشتراک بگذارید :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟
آموزشی

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو ، همچنین به عنوان SEO شناخته می شود . بگذارید تعریف خودم را در این باره ارائه دهم و توضیحی مختصر