دیجیتال مارکتینگ به سبک حرفه ای | مستر وب سئو

6 اشتباه سئو سایت توسط برندها جدید

اشتباهات سئو سایت

اکثر برندهای جدید اشتباهاتی در سئو مرتکب می شوند که به رتبه سایت، توسعه برند و بازاریابی آنها آسیب می رساند.

بازاریابان باید سخت کار کنند تا در اینترنت برجسته شوند. امروزه، راه اندازی یک کسب و کار آسان تر از همیشه است، اما بازاریابی آن سخت تر از همیشه است. از نقطه نظر تئوری، ساختن یک وب سایت آسان، افزودن محتوا به آن آسان و به اشتراک گذاری آن در اینترنت آسان است.

وقتی کسی دلش را به دریا می زند و شروع به کار می کند، به نظر می رسد که با مشکل مواجه می شود. همه قطعات این پازل همیشه با هم نیستند. در حال حاضر، جدا از همه اینها، سئو و قوانین آن که همیشه تغییر می کند مطرح می شود.

 

سئو می تواند به کسب و کار آنلاین شما کمک کند یا به شما آسیب برساند. همچنین، سئو چیزی است که مدیریت آن برای اکثر مشاغل جدید سخت است. در این مقاله، به اشتباهاتی که اغلب برندهای جدید یا در حال رشد مرتکب می شوند، می پردازیم. این اشتباهات سئو می تواند به عملکرد یک برند در موتورهای جستجو آسیب زیادی وارد کند. مطمئن شوید که این کارها را اشتباه انجام ندهید.

نداشتن برنامه ای که لیست کلمات کلیدی را ایجاد کند و نتایج جستجوی محلی را نادیده بگیرد

کسب و کارهای جدید معمولاً اشتباه می کنند که کلمات کلیدی خود را به خوبی برنامه ریزی نمی کنند و به جستجوی محلی فکر نمی کنند. برای یک کسب و کار مهم است که روی کلمات کلیدی مناسب تمرکز کند. به همین دلیل، ترکیب مناسبی از سئو و محتوا می تواند به وب سایت شما کمک کند تا در رتبه بندی گوگل خوب عمل کند!

اما برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب، باید در مورد آنها فکر کنید، آنها را برنامه ریزی کنید و از ابزار قابل اعتمادی مانند Google Keyword Planner استفاده کنید.

سئو چیست؟ بهینه سازی موتور جستجو

ما از مثال مالک باشگاه ورزشی در فیلادلفیا که می خواهد کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کند به عنوان نقطه شروع استفاده می کنیم.

او ممکن است بخواهد تجارت خود را در مقیاس ملی توسعه دهد، اما مطمئناً می خواهد تجارت خود را توسعه دهد. او نمی تواند از کلمه کلیدی “باشگاه تناسب اندام” استفاده کند زیرا رقابت زیادی برای این عبارت وجود دارد. برای کسب رتبه بالا در صفحات نتایج جستجو، او باید تا حد امکان کلمات کلیدی خاص را انتخاب کند.

مثلا عبارت باشگاه بدنسازی در فیلادلفیا می تواند کلیدواژه بهتری باشد و اگر به جای فیلادلفیا از نام محله استفاده کند می تواند نتایج بهتری بگیرد. هرچه کلمه کلیدی شما خاص تر باشد، احتمال اینکه وب سایت شما رتبه بالاتری داشته باشد بیشتر است و در صورت امکان، باید از کلمات کلیدی محلی استفاده کنید.

جستجوهای محلی همیشه بهترین نتایج را به دست می آورند. یک گزارش می گوید که 85 تا 95 درصد از تعاملات مشتری با برند از فهرست های محلی، صفحات وب سایت محلی و نتایج جستجوی محلی است.

همچنین می‌توانید از ابزارهایی مانند Ahrefs، AnswerThePublic و KeywordTool.io برای جستجوی دقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی شما باید خاص باشند و به جستجوی محلی توجه ویژه ای داشته باشید.

one percent rule of content marketing

عدم همکاری کلی بین سئو و تلاش های بازاریابی برند.

برای اینکه بیشترین بهره را از سئو ببرید و به نتایج دلخواه خود برسید، باید مطمئن شوید که فعالیت های سئوی شما با برنامه های بازاریابی کلی یا چشم انداز کسب و کار شما مطابقت دارد. هرچه یک کسب و کار در مورد اهداف کلی خود واضح تر باشد، اهداف بازاریابی آن واضح تر است و SEO مورد استفاده کسب و کار هدفمندتر می شود.

وقتی استراتژی های کلی یک کسب و کار در یک راستا باشد، پس از جستجوی کلمات کلیدی، ایجاد محتوای هدفمند آسان تر است. نه تنها این، بلکه نحوه ظاهر یک وب سایت و نحوه ارتباط آن با پیام برند بستگی به عملکرد آن با سایر استراتژی ها دارد.

یکی دیگر از زمینه هایی که معمولاً برندهای جدید در آن مشکل دارند، این شرایط است. اکثر وب سایت ها و محتوای برندهای جدید یا کسب و کارهایی که به تازگی شروع به کار کرده اند، پیام روشنی درباره برند ندارند. وب سایت هایی با پیام های گیج کننده دارای نرخ پرش بالایی خواهند بود، که یکی از مواردی است که گوگل برای تصمیم گیری در مورد رتبه بندی وب سایت ها به آن نگاه می کند.

اگر لوگو، محتوا یا طراحی وب سایت شما پیام های برند متفاوتی را ارسال می کند، ممکن است بخواهید از ابزاری مانند Tailor Brands استفاده کنید. کسب‌وکارها می‌توانند لوگوهای زیبایی بسازند، هویت برند خود را بسازند و تجربه‌ای را به کاربران بدهند که با استفاده از این ابزار آسان فراموش نخواهند کرد.

نادیده گرفتن بهترین راه های تولید محتوا

یکی از رایج ترین اشتباهات سئو این است که محتوا را به بهترین شکل در سایت خود ایجاد نمی کنید. گوگل همیشه در حال اضافه کردن و حذف صفحات از فهرست خود است. به عنوان یک قانون کلی، گوگل به محتوای خوب پاداش می دهد و محتوای بد را مجازات می کند.

پکیج تولید محتوا

اما یک پست وبلاگ خوب همیشه نشانه محتوای خوب نیست. برای اینکه یک وب سایت بر روی گوگل تاثیر بگذارد، باید محتوای خوبی داشته باشد. در اینجا نحوه نوشتن این است.

در اینجا برخی از بهترین راه ها برای تولید محتوا آورده شده است:

اضافه کردن محتوای جدید به وبلاگ به طور منظم و اطمینان از خلاص شدن از شر هر گونه تکراری. وقتی لینک های اسپم از قسمت نظرات خارج می شوند، به صفحاتی با محتوای خوب منتهی می شوند.

قرار دادن پست های محتوا بر اساس طرح های کلمات کلیدی.

دیگر خبری از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و روش های سئوی «کلاه سیاه» نیست. شما باید در مورد اهداف تجاری خود در سراسر محتوای وب سایت خود کاملاً واضح باشید و نباید از کلمات کلیدی انتخابی خود زیاد استفاده کنید، زیرا این یک فعالیت “کلاه سیاه” است.

نادیده گرفتن توزیع محتوا

social media influencer

پس از ساخته شدن محتوا، این سوال مطرح می شود که چگونه آن را به اشتراک بگذارید. شما باید مطمئن شوید که محتوای شما در اختیار افراد بیشتری قرار می گیرد.

در ابتدا، می توانید با ارسال بهترین محتوای خود برای افراد تأثیرگذار در تجارت و وب سایت های معتبر، نام تجاری خود را بشناسید. ارسال پست به عنوان مهمان یکی از بهترین راه ها برای دریافت بک لینک خوب است و همچنین باعث می شود برند شما بیشتر دیده شود. این همچنین باعث می شود افراد بیشتری به سایت شما وارد شوند که به شما سرنخ های بیشتری می دهد.

اما اگر می‌خواهید سرنخ‌های بیشتری دریافت کنید و با افراد مهم در حوزه خود ارتباط برقرار کنید، باید برای افراد مناسب ایمیل ارسال کنید.

صحبت کردن وبلاگ نویسان با یکدیگر زمان می برد. شما نباید وقت خود را برای افراد اشتباه تلف کنید. می‌توانید از ابزاری مانند Norbert برای یافتن ایمیل‌ها بر اساس نام افرادی که به آن‌ها علاقه دارید استفاده کنید، یا می‌توانید روی ایمیل‌هایی که از قبل دارید و ایمیل‌هایی که پیدا کرده‌اید، بررسی اعتبار انجام دهید. آن را پیدا کنید که واقعی است.

عدم سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی در ابتدا

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد در رابطه با سئو مرتکب می شوند این است که فکر می کنند این سئو فقط برای وب سایت آنها اعمال می شود. عملکرد موتور جستجوی یک کسب و کار نیز تحت تأثیر سیگنال های اجتماعی است.

خوب، دوباره در مورد همان صاحب ورزشگاه فکر کنید. وب سایت او قطعا می تواند از محتوای جدید و تکنیک های معمول SEO استفاده کند. اما او باید در شبکه های اجتماعی نیز حضور داشته باشد، تا بتواند نه تنها کسب و کار خود را بازاریابی کند، بلکه اعتماد گوگل را نیز به دست آورد (همیشه مطرح شده است که ارتباط بین یک کسب و کار و یک شبکه اجتماعی می تواند به کسب رتبه بالاتر کمک کند). Hootsuite اخیراً این موضوع را بررسی کرده و دریافته است که بین فعالیت اجتماعی و رتبه بندی گوگل ارتباط وجود دارد.

مالک این باشگاه باید بتواند با مشتریان فعلی خود در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک صحبت کند، در صفحه خود (یا هر فهرست محلی دیگری که کسب و کارش در آن قرار دارد) بازخورد دریافت کند و افراد بیشتری را برای یافتن او وادار کند. افراد را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و در نتیجه می‌توانید برای قابل اعتماد بودن شهرت داشته باشید. اگر مردم محتوای شما را در شبکه های اجتماعی دوست داشته باشند، آن را بیشتر به اشتراک خواهند گذاشت. این باعث افزایش رتبه شما در گوگل می شود، به این معنی که افراد بیشتری برند شما را خواهند دید.

با آخرین تغییرات سئو هماهنگ نیستید

شما نمی توانید فقط فردی را استخدام کنید تا محتوای موتور جستجوی وب سایت خود را بهینه کند و بقیه را به حال خود رها کنید! سئو همیشه در حال تغییر است، بنابراین شما باید همیشه با آن تغییر کنید.

شما باید موارد زیادی را در مورد سئوی سایت خود به طور منظم بررسی کنید. جستجوهای اینترنتی فضایی است که همیشه در حال تغییر است و این به عمد است. گوگل همیشه الگوریتم‌های جستجوی خود را به‌روزرسانی می‌کند و هنگام رتبه‌بندی سایت‌ها، به مواردی توجه می‌کند تا مطمئن شود که کاربران اطلاعات دقیق و مفیدی دریافت می‌کنند. اما گوگل همیشه درباره این به روز رسانی ها با جزئیات صحبت نمی کند و برخی از آنها آنقدر خوب هستند که می توانند به رتبه سایت آسیب بزنند.

شما باید همیشه با آخرین تغییرات سئو و الگوریتم گوگل همراه باشید و به محض اطلاع از آنها هر تغییری را که لازم است در وب سایت خود ایجاد کنید. وقتی بهترین کارها را در این زمینه انجام دهید، رتبه برند شما در گوگل همیشه خوب خواهد بود.

نتیجه

آرون وال می گوید: «سئو گاهی اوقات می تواند مانند یک بازی بن بست به نظر برسد. آنچه امروز به سئو کمک می کند ممکن است فردا مفید نباشد، بنابراین باید همیشه مراقب کار خود باشید. همچنین، موارد مختلفی برای پیگیری وجود دارد که در صورت تغییر قوانین سئو، می‌توانند یک شبه تغییر کنند.

اما سئو برای وب سایت ها بخشی از کار است. سئو کار سختی است که اگر آن را به درستی انجام دهید نتایج بسیار خوبی برای شما به ارمغان می آورد. سئو آنقدر مهم است که نمی توان آن را به توسعه دهندگان یا طراحان سایت سپرد. در عوض، شما به تیمی از افراد نیاز دارید که فقط بر روی سئو تمرکز دارند. در آخر، همیشه این نکته را بیش از همه موارد دیگر به خاطر بسپارید: سئو برای کسب و کار و برند شما مهم است و در این صورت می توانید نتایج کار خود را خیلی سریع ببینید.

اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب دیگر

آموزش سئو

آموزش سئو برای مبتدیان – نحوه عملکرد موتور های جستجو

در این آموزش سئو مبتدی، به معرفی نحوه عملکرد موتورهای جستجو می پردازیم و مفاهیم کراول گوگل، ایندکس صفحات در گوگل و مفهوم رتبه بندی در موتور جستجو را برای شما عزیزان مطرح میکنیم. پیشنهاد میکنیم در صورتی که با مفاهیم سئو سایت آشنایی ندارید، حتما این مقالات را بخوانید: آموزش سئو برای مبتدیان – …

سئو خارجی چیست
سئو سایت

سئو خارجی چیست

منظور از سئو خارجی چیست و چرا مهم‌ترین نوع سئو است. تولیدکنندگان محتوا که محتوای سایت را توسعه می دهد، هیچ شناختی از سئو ندارد